Rezervace ubytování
Rezervace
Wellness

Vířivka

Jedním z velmi příjemných způsobů relaxace je koupel ve vířivé vaně. Účinek vířivých van na organismus je velmi příznivý a napomáhá k dosažení celkové harmonie osobnosti po stránce fyzické, psychické i emocionální.

Jedním z velmi příjemných způsobů relaxace je koupel ve vířivé vaně. Účinek vířivých van na organismus je velmi příznivý a napomáhá k dosažení celkové harmonie osobnosti po stránce fyzické, psychické i emocionální. Hydroterapie patří mezi metody využívané k doplnění běžných způsobů léčení a stává se přirozenou péčí o zdraví. Základem pozitivních účinků hydroterapie je vztlak vody, její optimální teplota a cílené proudění.

 

Předosti whirpoolu

  • stimulace imunitního systému těla
  • hloubkové prohřátí organismu a navození celkového pocitu tepla, zlepšení cirkulace krve
  • odbourání úzkosti, napětí a deprese
  • chrání před celulitidou a pomáhá bojovat s nadváhou


ZOBRAZIT NABÍDKU

Sauny

Parní sauna využívá příjemné účinky tepla, vlhké páry, vonných esencí a klidu. Na rozdíl od klimatu v klasické suché sauně se u parní jedná o vlhkou teplou lázeň.


Finská sauna
Pro regenerační účely se doporučuje teplota vzduchu mezi 80 – 100 stupni. Vyšší teplota je nevhodná. Nejvyšší teplota je u stropu až 110 stupňů a nejnižší na podlaze – okolo 40 stupňů. Usedněte nebo si lehněte na některou z lavic, která Vám nejlépe vyhovuje. Optimální teplota pro začátečníky by měla být cca 75 stupňů. Při saunování se lehce masírujte. Délka pobytu je značně rozdílná, většinou se hovoří okolo 10 minut. Je třeba zdůraznit, že při saunování dětí dochází k přehřátí velmi rychle a tedy i délka pobytu v potírně musí být úměrně kratší. Spolehlivým ukazatelem skončení pobytu v potírně je nástup mohutného pocení. V sauně Vám musí být příjemně.

Příprava
Před vstupem do sauny si odložte veškeré oblečení, osprchujte se mýdlovou vodou a tělo osušte.

Saunování
Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

Ochlazování
Po saunování použijte studenou sprchu, se kterou vždy začínejte od dolních končetin. Po určité době začne každý pociťovat chlad, někdy až mrazení a bodání, a to je ten nejlepší okamžik pro ukončení procedury. Po usušení je možno vykonat několik relaxačních protahovacích pohybů. Odpočiňte si a podle osobní potřeby vstupte opět do sauny. Během odpočinku nezapomeňte doplňovat tekutiny!

2. a 3. fáze saunování
Pro správný účel kvalitního saunování se snažte saunovací proces opakovat 3x. Po 3. fázi saunování se důkladně osprchujte mýdlem a odpočiňte si.

Ošetření pokožky a následná relaxace
Ošetřete si vysušenou pokožku krémem nebo olejem. Dopřejte si příjemnou relaxační masáž a klidnou chůzi na čerstvém vzduchu.

 

Infrasauna
Infrasauna představuje nový trend v saunování. Funguje na principu hlubokého prohřívání pokožky, svalů i vnitřních orgánů infračervenými paprsky. Při této formě saunování se ohřívá nejen povrch těla, ale teplo proniká i do hloubky tkáně a dochází k rychlejšímu prohřátí požadovaných částí těla, než při klasickém saunování. Výhodou je nižší okolní teplota v infrakabině a tím zpřístupnění této procedury i lidem, kteří nemohou využívat klasické sauny. Velmi pozitivně posiluje kardiovaskulární systém, uvolňuje bolesti zad a páteře, a zároveň posiluje imunitní systém. Infrasauna napomáhá i při hojení popálenin nebo jizev.

Přednosti infrasauny

  • mírní bolesti, snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad
  • stimuluje krevní oběh
  • omezuje stres a únavu, zlepšuje imunitní systém
  • doplňková kúra při hubnutí
  • účinná relaxace a regenerace organismu
  • detoxikace organismu

 

Parní sauna
Parní sauna využívá příjemné účinky tepla, vlhké páry, vonných esencí a klidu. Na rozdíl od klimatu v klasické suché sauně se u parní jedná o vlhkou teplou lázeň. Vlhkost vzduchu s poměrně nízkou teplotou spolu vytváří klima, které je pro lidský organismus v mnohém ohledu prospěšné. V parní sauně získáte příjemný pocit zotavení a získání nových sil, zregenerujete se a odpočinete si.

Přednosti parní sauny
výborný prostředek pro snižování nadváhy a odstranění celulitidy
zlepšuje krevní oběh
pročisťuje dýchací cesty
pomáhá při kožních onemocnění (ekzém, akné)
léčba a prevence astmatu
léčí nemoci pohybového aparátu a svalové disfunkce
podporuje léčbu revmatizmu


ZOBRAZIT NABÍDKU

Koupele

Léčivé byliny působí na organismus zevně nejen ve formě mastí a gelů, ale i formou obkladů, zábalů a v neposlední řadě působí blahodárně i v koupelích. Jestliže si relaxačně pobudete ve vanové lázni, která obsahuje tišící, čistící, protizánětlivé či jiné byliny, můžete během odpočinku účinně řešit různé zdravotní problémy.

 

Pomerančový sen
uklidňující pomerančová vůně působí antidepresivně, osvěžuje a povzbuzuje mysl, pomáhá zlepšit stav pleti, odstraňuje povadlost a je účinná v boji s celulitidou, pomerančový olej má hřejivé účinky

 

Chmel
uklidňující koupel s přírodním extraktem z chmele, má detoxikační účinky, pomáhá při nervozitě, depresích a stresu

 

Indická meduňka
vhodná při nespavosti a migréně, působí antidepresivně a má hojivé účinky, vyznačuje se příjemnou citrusovou vůní

 

Smrková sůl
uvolňuje dýchací cesty, pomáhá při revmatismu a tiší bolest svalů, užívá se při nespavosti, nervozitě, nachlazení

 

Levandule
pomáhá při depresích, podporuje klidný spánek a pomáhá zbavit se duševního napětí a stresu, pomáhá při bolestech hlavy a migrénách

 

Rozmarýn
vůně rozmarýnu je velmi povzbudivá a osvěžující, v koupeli podporuje prokrvení pokožky, svalů a kloubů, odstraňuje únavu, hojí namožené svaly a pomáhá při revmatismu

 

Luční kvítí
hodnotné výtažky rostlin v koupelovém oleji posílí a povzbudí lidský organismus

 

Eukalyptus
má protizánětlivé vlastnosti a je tak účinným pomocníkem hlavně při astmatu, bronchitidě, chřipce, zánětu dutin, snižuje horečku a napomáhá k uvolnění svalů

 

Mandlové květy
zklidňuje suchou a velmi podrážděnou pokožku, má blahodárné účinky na ekzémy, lupénku, akné i spáleniny od slunce, obsahuje silné antioxidanty a je protizánětlivý


[/expand]

Masáže

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie.


Medová masáž
Masáž, která vychází z tradic lidového léčitelství. Velice účinná detoxikační metoda, která pomáhá při stresu, napětí, nezdravému životnímu stylu, chronických nemocech, únavě a vyčerpání. Prevence proti stárnutí, celkově omlazuje a ozdravuje organismus. Odstraňování toxinů, které lidské tělo nahromadí v tkáních.

 

Lymfatická masáž
Jemná masážní technika se speciálními hmaty, které se provádí určitým lehkým přítlakem a tempem v přesně stanoveném sledu. Dochází při ní k rozpohybování toku lymfy /mízy/ a celého lymfatického systému v těle. Masáží se dopomáhá k odstraňování odpadních, toxických látek a odstraňování otoků.

 

Holistická celotělová aromamasáž
Jemné a voňavé ošetření celého těla od konečků prstů u nohou až k obličeji. K masáži používáme kvalitní éterické oleje vybrané přímo na míru klienta a rostlinné oleje lisované zastudena.

 

Čokoládová relaxační masáž
Čokoláda vyživuje tělesné buňky, uvolňuje svaly, působí proti bolesti (hlava, záda), zahřívá a pomáhá udržovat tělesnou teplotu, rozšiřuje cévy a napomáhá tak lepšímu prokrvení. Tato luxusní procedura zahrnuje peeling, masáž čokoládovým olejem a detoxikační zábal celého těla. Vše s vůní čokolády.

 

Breussova masáž
Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů.

 

Indická masáž hlavy
Indická masáž hlavy pramení z bohaté mezigenerační tradice, která se praktikuje v životě Indů už tisíce let. Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen.

Je vhodná pro dobrý spánek, při problémech s padáním vlasů, při bolestech hlavy – migrénách. Tato procedura je pacientovi prováděna v sedě. Hlava je masírována od čela směrem k temeni malými krouživými pohyby. Nakonec je masírován krk. Indická masáž hlavy se zaměřuje na uvolnění napětí svalů ramen, krku, hlavy a obličeje. Je také označovaná jako antistresová masáž: pomáhá zmírnit bolesti hlavy a očí, uvolňuje pohyb v ramenou a šíji. Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které se neustále hromadí a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Není tedy divu, že v Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození.

Její účinek není jen fyzický, působí dokonce i na emocionální úrovni. Zklidňuje duši, podporuje uvolnění a ulevuje od stresu.

 

Reflexní masáž
Ideální pro odstranění pocitu únavy, těžkosti a otoků nohou. V dnešní době velice oblíbená masáž, nejen jako vynikající druh relaxace, nýbrž i pro své léčebné účinky a omezení rizika tvorby civilizačních nemocí, spojených s poruchami krevního oběhu. Masáž dolních částí nohou pomocí akupresurních tlaků se zaměřením na oblast chodidel. Ideální druh masáže, sloužící k naprostému uvolnění, relaxaci a odstranění pocitu těžkých nohou. Díky stimulaci reflexních zón, nacházejících se na chodidlech, dochází k oživení a obnovení samoléčebných funkcí těla. V rámci prevence předchází bolestem hlavy, astmatu, zánětům dutin, migrénám, odstraňuje napětí a napomáhá lepší snášenlivosti vůči stresovým situacím.

 

Sportovní a rekondiční masáž
Klasická relaxační (regenerační) masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. V rovině duševní má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí velmi relaxačně. Klasická masáž je prováděna na celé tělo, nebo jen na vybrané části (záda, krk, šíje, horní a dolní končetiny…). Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu, bolestech zad. Při této masáži se využívá velká škála hmatů a tahů, které mají blahodárný účinek na masírovaného. Přispívá zejména k obnovení zdraví a správné funkci svalů a kloubů. Doporučuje se pravidelná aplikace této masáže, neboť dochází k velice podnětným účinkům na krevní oběh, metabolismus, vylučovací systém i centrální nervový systém. Klasická masáž hraje důležitou roli zejména při prevenci řady onemocnění pohybových, ale i při chřipce. Má velice blahodárný relaxační účinek, neboť při masáži se masírovaný velice příjemně uvolní a tak působí i na psychiku masírovaného. Vřele doporučujeme pravidelné užívání této masáže.

 

Havajská masáž
masáž je terapie, jejíž základy spočívají v použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí, které díky své rytmice a provedení, mají vysoký terapeutický a relaxační účinek

 

Masáž Harmony
kouzlo masáže spočívá v propojení jednotlivých masérských hmatů ve spojení s hudbou tak, že výsledkem je dokonalá relaxace, uvolnění a regenerace

 

Masáž lávovými kameny
Terapii lze charakterizovat jako vysoce relaxační, antistresovou a harmonickou. Základem masáže je použití nahřátých lávových kamenů, které se pokládají na tělo za použití speciálních havajských technik. Teplo kamenů a jejich energie působí na meridiány, energetické cesty vedoucí od konečků prstů na nohou a rukou po celém těle a jsou spojené se všemi vnitřními orgány našeho těla. Tyto energetické dráhy bývají často zablokovány a tudíž energie v našem těle nemůže proudit tak, jak by měla. Touto neskutečně příjemnou, ba dokonce lze říci pohádkovou masáží se uvolní průtok energie těmito kanály a obnovená energie v těle dodá sílu a pocit blaženosti.

Masáž lze v dnešní uspěchané době vřele doporučit pro muže i ženy všech věkových skupin, obzvláště pak pro tzv. “sedavá zaměstnání”, kde trpí nejvíce páteř. Touto masáží nejen promasírujeme dokonale tělo a dodáme mu potřebnou energii, ale i stimulujeme krevní oběh a lymfatický systém, detoxikujeme organismus, vyrovnáváme energii v těle a celé tělo krásně prohřejeme. Masáž lávovými kameny je vysoce protistresová masáž.

ZOBRAZIT NABÍDKU
Menu