Rezervace ubytování
Rezervace
Aktivity

Výlety v okolí

Cyklovýlety

Všechny cyklotrasy začínají v Třešti. Můžete si vybrat z cyklookruhů podle délky, náročnosti, nebo zajímavostí, které Vás na trase čekají.

K pramenu Moravské Dyje:

Místo, kde pramení Moravská Dyje, je příjemným místem k zastavení a odpočinku. U pramene stojí socha s názvem Jarní studánka od třešťského sochaře Jaroslava Krechlera. Moravská Dyje pramení asi 4 km jihovýchodně od Třeště ve výšce 635 m n.m. Teče jižním směrem, protéká okolo Telče a Dačicemi a na území Rakouska se u Raabsu spojuje s Rakouskou Dyjí. Její tok je dlouhý 68 km.

Délka trasy je 25km a jedná se o nenáročný cyklookruh.

Plán trasy
Třešť – Panenská Rozsička – Sedlejov – Doupě – Růžená – Třešť

Velký Špičák – aneb co zbylo z horského pralesa:

Na této trase je přírodní rezervace Velký Špičák, ve které se nachází zbytek smíšeného horského pralesa, dále je k vidění přírodní park Čeřínek s velkou řadou mimořádně dochovaných prvků přírody a krajiny, součástí parku je i naučná stezka dlouhá 6km. Cestou neminete řeku Jihlavu, jejíž část toku tvoří historickou zemskou hranici mezi Moravou a Čechami.

Délka trasy je 38km a jedná se o středně náročný cyklookruh.

Plán trasy
Třešť – Špičák – Kostelec u Jihlavy – Čeřínek – Rohozná – Jezdovice – Třešť

Počátky – po filmových stopách:

Trasa míří nejdříve na Javořici – zalesněný nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny s 166m vysokým komunikačním vysílačem. Dále navazuje Zhejral – národní přírodní rezervace, kde můžete vidět krásnou přírodu (rybník, rašeliniště, rašelinné louky, vzácnou floru i faunu, krajinářsky jedno z nejcennějších území Jihlavských vrchů) a v závěru jsou známe Počátky z filmu Postřižiny, rodiště Otokara Březiny.

Délka trasy je 53km a jedná se o středně náročný cyklookruh.

Plán trasy
Třešť – Čenkov – Roštejn – Malý pařezitý rybník – U Hraničního buku – Javořice – Zhejral – Klatovec – Kaliště – Počátky – Jihlávka – Horní Dubenky – Batelov – Třešť

Pelhřimov – město rekordů a kuriozit:

První zajímavostí na této trase jsou Jezdovice, známé z historie těžkou stříbra. Za dalších cca 26 km dorazíte do Pelhřimova, město je známé památkovou rezervací z 12. stolení a především je známé jako město rekordů a kuriozit. Zpáteční cesta vede přes město Horní Cerekev, které bylo původně tvrz s vodním příkopem, později přestavěné jako jedno z mála na vodní zámek.

Délka trasy je 67km a jedná se o středně náročný cyklookruh.

Plán trasy
Třešť – Jezdovice – Nový Rychnov – Sázava – Pelhřimov – Rynárec – Nová Buková – Horní Cerekev – Batelov – Třešť

ČÍST VÍCE

Kulturní dědictví UNESCO

Poznejte Telč

Historické jádro města patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Na památkové hodnotě města se podílí i předměstí Staré Město, jehož historická část (okolí kostela Matky Boží) je městskou památkovou zónou, a v neposlední řadě i skutečnost, že i nová výstavba ve 20. století na okrajích města respektovala hodnotné městské panoráma, které není narušeno převýšenou panelovou zástavbou.


Dominantou a také nejvýznamnější architektonickou památkou města je renesanční telčský zámek. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury. Jeho přitažlivost je tím větší, že se zde díky citlivému přístupu majitelů k dědictví minulosti zachovaly ve velmi dobrém stavu původní interiéry. K památkám na zdejší židovské osídlení patří i zdejší synagoga a židovský hřbitov.
ČÍST VÍCE

Masáže

Wellness

Dopřejte si odpočinek a relax během privátních wellness procedur, které nabízíme pro hotelové hosty i pro veřejnost. Proškolený personál Vám ochotně pomůže s výběrem vhodné procedury a následnou rezervací.

ČÍST VÍCE

18-ti jamkové hřiště

Golf

Do malebné krajiny nedaleko Telče (památka UNESCO) je zasazen unikátní golfový areál. Na ploše 70 hektarů je vystavěno 18ti jamkové hřiště mezinárodních parametrů, které již pravidelně hostí i turnaje PGA Czech.


Najít zde můžete i kompletní tréninkové zázemí pro úplné začátečníky. Hráči také ocení výhled na tři kilometry vzdálenou Telč.
ČÍST VÍCE

Menu